Ev veya ofis gibi günün tamamının geçtiği mekanların dekoru oldukça önemlidir. Kişiler bu dekorları kendi zevkine göre ayarlayarak daha pozitif enerji alabilecekleri mekanlar hazırlamaya çaba gösterirler. Bunun içim yaratıcı fikirler kullanmak gereklidir. Değişik fikirlerde ev dekorasyonu için birçok kaynaktan yardım alınabilir. Mimari alanda kendini geliştirmiş programlar ve yazılara ağırlık verilerek kişi kendi zevkini bu buluşlarla birleştirebilir.

Fotoğraflar herkes için önemlidir. Evin en sevdiğiniz bir bölümünü resim köşesi olarak dizayn edin. Bu bölüm sadece bir duvar köşesi de olabilir. Beğendiğiniz ve sizin için önem arz eden fotoğrafları şık çerçevelere koyarak duvara karışık ve simetrik özellik taşıyacak şekilde montaj yapın. Çapraz, dağınık veya hepsi aynı sırada olabilir. Rengarenk çerçeveler veya evde hakim olan renk tek başına olarak tüm çerçeveler aynı renkte de kullanılabilir.

Bahçe Süslemeleri

Bahçe süslemeye en müsait alanlardan birisi olmaktadır. Boş zamanlarında bile kişi mekanı süsleyerek zamanla daha şık hale getirebilir. Evin bahçesinde kullanılan ışıklandırma da süslemeler yapılabilir. Avize etrafında değişik süsler montaj edilebilir. Böylece ışık yandığı zamanda süsleme kendini en parlak haliyle gösterecektir. Çit çevirmesi yapılabilir. Çit tasarımı her bahçede ilgi gören bir iştir. Bir fikir olarak ise saksılar duvarlara asılk hale getirilebilir. En renkli çiçeklerin saksılarının etrafına saksı askısı montaj ederek duvara asılması sağlanabilir.

Mutfak Dekoru

Özelikle bayanların gününün fazlasının geçtiği alan olan mutfağın şık dekora sahip olması kişilerin mutfakta severek zaman geçirmesine neden olur. Mutfakta gerçek çiçek kullanmak istemeyen bayanlar minik bibloya benzer çiçekleri saksı modelleriyle alıp mutfağın bir köşesine dizebilir. Renklendirme mutfaklar da sevilerek yapılan bir iş olmaktadır. Mutfak bol bol renkli süslemelerle doldurulabilir. Dolap v.b yerlerde boyama gibi işler yapılabilir.